Czym jest DeFi? Co warto wiedzieć o DeFi?

Świat kryptowalut dla wielu osób jest wciąż zagadką. Znane są im pojęcia takie jak bitcoin, etherum, czy też dogecoin, jednak w rzeczy samej nie wiedzą oni czym to tak naprawdę jest. A gdy osoby początkujące zagłębiają się w ten świat, to poznają takie pojęcia jak DeFi, które są już dla nich całkowitą abstrakcją. Co więc zatem warto wiedzieć o DeFi

Decentralized Finance

DeFi samo w sobie jest właśnie skrótem od nagłówkowego tytułu, a więc Decentralized Finance. Według definicji DeFi z portalu www.bitkojn.pl oznacza to, że DeFi jest po prostu sektorem zdecentralizowanych finansów. W ramach tego pojęcia łączy się tradycyjne usługi bankowe z nowoczesnymi i zdecentralizowanymi technologiami. Mowa tutaj przede wszystkim o blockchain. W skrócie mówiąc, cała społeczność DeFi stara się tworzyć różnego rodzaju alternatywy dla klasycznych usług finansowych, jednak poprzez zdecentralizowane finanse. Stąd też powstają takie pozycje jak alternatywne rachunki oszczędnościowe, pożyczki, czeki, ubezpieczenia, czy też nawet handel aktywami.

DeFi znacząco przyczynia się do rozwoju finansowego sektora

Bez wątpienia DeFi jest sektorem, który znacząco przyczynia się do rozwoju finansów. Chociażby ze względu na fakt, że za pomocą DeFi rozszerzana jest ciągle funkcjonalność pieniędzy, a oprócz tego powiększają się ich zasięgi. Z opinii wielu ekspertów możemy wywnioskować, że to właśnie DeFi rozwija się najmocniej spośród wszystkich sektorów związanych z kryptowalutami. Wielu mówi, że to właśnie ten sektor ma szansę na odniesienie ogromnego sukcesu, szczególnie, że jest on stosunkowo nowy i jego największy etap rozwoju dopiero przed nami.