5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim rzucisz swój etat w firmie.

Poznaj 5 rzeczy, które pomogą Ci przejść z pracy etatowej w firmie do pracy w swoim biznesie. Jeżeli jesteś, ciekaw jak to osiągnąć czytaj, ów artykuł, który wyjaśni Ci jak to zrobić!

W zależności od Twojej działalności i w jakiej niszy chcesz zacząć pracować na „własny rachunek” musisz być przygotowany do takich rzeczy jak:

1. Własne portfolio biznesowe

Jeżeli pracujesz jako grafik komputerowy, copywriter, monter video czy inny zawód, który potrzebuje portfolio do przedstawienia. Warto zacząć je kolekcjonować podczas pobytu na etacie. Zanim uzbierasz ciekawe portfolio, jednak trochę minie, a w danym momencie ów portfolio Ci pomoże, w pozyskiwaniu nowych to zleceń na „własną rękę”, która zapewni Ci dobry zarobek.

2. Rezerwa finansowa musi być podstawą

Warto przed odejściem z etatu pozyskać rezerwację finansową, ponieważ od razu nie zdobędziesz miliona zleceń i dużych zarobków. Niestety nie są to takie czasy. Teraz ciężko jest, o zlecenia stałe dlatego też warto, zabezpieczyć się przed tym i warto zarezerwować sobie fundusze na parę miesięcy kruchego zysku bądź i nawet dołożenia do interesu.

3. Dofinansowanie

Przed otwarciem swojej firmy w danej niszy warto jednak zabezpieczyć się finansowo na życie, ale warto też starać się o dofinansowanie. Pomoże Ci one w prowadzeniu firmy na samym początku. Jeżeli Twoja branża zmusza Cię do zainwestowania pieniędzy wysokich bądź i średnich pieniędzy w dany interes. Może dofinansowanie pozwoli Ci uzyskać sukces na miarę przedsiębiorcy z Kazimierza Dolnego? Przypomnijmy, że młody biznesmen z Kazimierza Dolnego rozbudował firmę od zera do bardzo dobrze prosperującej korporacji i zaznaczył, że udało mu się to dzięki dofinansowaniu. Jak tego dokonał? Przeczytaj obszerny artykuł tutaj www.kazimierz24.pl.

4. Praca na umowy o dzieło/umowy cywilno-prawne

Zanim otwierać i połasić się na otwarcie firmy, która może jednak nie wyjść. Warto przed tym popracować trochę na ów dwóch umowach, które pozwolą Ci poznać rynek i zapotrzebowanie klientów. Później otworzyć własną działalność, która wyjdzie i zacznie przynosić efekty.

5. Dodatkowe projekty z innych branż, jak i z Twojej branży

Nie ważne, w jakiej branży chcesz zacząć działać lepiej jednak zacząć też kolekcjonować dodatkowe projekty z innych branż. Wszystko po to, by zarabiać bez pracy na etacie, a też pozwoli Ci to na utrzymanie dochodu i finansów na normalnym poziomie.